czwartek, 28 lipca 2011

Zapraszam na kawę i pogaduchy o imieniu dla dzidziusia :)

Choć tak naprawdę to chyba bardziej na zbożówkę z mlekiem, bo o czarnej, mocnej to raczej mogę na chwilę obecną pomarzyć. No, ale popatrzeć i powąchać to sobie jeszcze mogę.


Bardzo się opuściłam w pisaniu i mam z tego powodu wielkie poczucie winy - biję się w pierś i obiecuję poprawę. Moje dziewięcioletnie szczęście wyjechało na wakacje z babcią, M. w pracy, a ja siedzę sobie sama w domciu i chyba doła jakiegoś dostałam. Na szczęście Kubcio wraca w sobotę :) M. też :) Także byle do soboty...
A tak z zaległych tematów to poza depresją objawiającą się niekontrolowanym nic niechceniem i nic nierobieniem to byliśmy u lekarza i powiedział, że już o wiele lepiej ze mną :) A za równo dwa tygodnie USG POŁÓWKOWE!!! Już nie mogę się doczekać, M. też. Mamy pewien konflikt co do imion dla dziecka, ale nim się pokłócimy poczekam do badań. Gdyby jednak była córcia (co jest niby mało prawdopodobne) to obędzie się bez kłótni - będzie mała Hania. Konflikt będzie, jak nie przetłumaczę mężowi, że tylko i tylko Antoś, Antek, Antoni, Tosiek wchodzi w grę. Ja już od ostatniego USG mówię do mojego życia wewnętrznego Antoś. Podoba mi się i już, koniec, kropka, basta, postanowione i nawet uzgodnione z synem, rodzina też już poinformowana. I nic na to nie poradzę. A dziś w radio podali info, że Antoni już na 5 miejscu listy popularnych imion chłopięcych :) Cóż u nas nie ma jeszcze mody na Antosiów, więc póki co nasz będzie jeden. I dobrze. W wyborze kierowałam się również znaczeniem imion. Zaczerpnięte z http://www.imiona.dla-dzieci.org/ (polecam stronkę - duży wybór imion i dokładnie opisane pochodzenie i znaczenie)


Antoni 

Pochodzenie: Pochodzenie: łacińskie (starorzymskie)
Znaczenie imienia: od rzymskiego nazwiska rodowego; pierwotne znaczenie nie jest znane
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Strzelec
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
17 Stycznia, 1 Marca, 10 Maja, 13 Czerwca, 5 Lipca, 24 Października, 7 Listopada, 28 Grudnia

   Był w starożytnym Rzymie sławny ród: gens Antonia, czyli ród Antoniuszów. Marek Antoniusz był głównym konkurentem Juliusza Cezara w walce o władzę w Rzymie i zalecał się do Kleopatry. W Imperium Rzymskim to nazwisko szybko stało się imieniem. Tak powstało imię Antoni. Imię to zawędrowało nawet do Egiptu, gdzie żył święty Antoni Pustelnik, mędrzec i mistyk (dziś tacy przetrwali chyba tylko w Indiach...), który w pustynnej samotności musiał się borykać z najazdem diabelskich mocy. Wielu słynnych malarzy malowało Kuszenie Świętego Antoniego, kiedy mieli ochotę narysować potwory i maszkary, których nie ma w rzeczywistości. Inni święci pędzili żywot cichy i spokojny, a akurat św. Antoni musiał toczyć boje z zastępami Szatana. Dlaczego? Wyjaśnieniem może być liczba tego imienia, pięć. Liczba ta daje charakter bardziej odpowiedni dla wojowników, wodzów, artystów i poszukiwaczy przygód, niż dla zamkniętych w sobie pustelników. Piątka to liczba ludzi, którzy kochają życie barwne i urozmaicone, kierują się porywami serca, są pobłażliwi wobec siebie i łatwo wybaczają innym. Kiedy wpadają w złość, to nie mają zahamowań, a gdy kogoś polubią, to również całym sobą. Dlatego też św. Antoni musiał opędzać się od diabłów w tak teatralny sposób. Antoniowie lubią życie z szerokim gestem, są cenionymi "duszami towarzystwa". Wielu jest wśród nich uzdolnionych gawędziarzy. Lubią się wyróżniać. Nie należą do tych, którzy nikną w tłumie. Jeżeli rodzice nadają synowi to imię, jest to niemal pewną wróżbą, że w życiu będzie on "kimś". Wielu Antonich ma w sobie coś takiego, jakby pochodzili ze starych, arystokratycznych, dobrych rodzin. Dbają o swoją opinię, nie popełniają gaf ani głupstw, znają się na dobrych obyczajach. Wiedzą, jak wiązać krawat i odróżniają Picassa od Matisse'a. Dbają też o to, by ich synowie wyrośli na porządnych ludzi. Imię Antoni łączy w sobie wpływy Jowisza i Wenus. Dlatego, chociaż najbardziej jest odpowiednie dla mężczyzn ze znaku Strzelca, to równie dobrze służyć będzie Wagom, Bykom i Lwom. Antoniowie z tych znaków to chłopcy do tańca i do różańca. Odpowiednie też jest dla Raków, Wodników i Bliźniąt. Koziorożce i Panny z tym imieniem mogą się okazać zbyt staroświeccy. Barany, Ryby i Skorpiony pod wpływem tego imienia mogą wyrosnąć na szalonych poszukiwaczy przygód, takich, którym najdziwniejsze pomysły przychodzą do głowy.Hanna  (tu znaczenie mniej ważne, po prostu jest śliczne)


Pochodzenie: Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie imienia: "łaska" lub "wdzięk"
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Saturn i Mars
Imieniny obchodzi:
5 Stycznia, 12 Stycznia, 18 Października
   Hanna to jakby "bliźniacza siostra" Anny. Oba imiona pochodzą od tego samego hebrajskiego słowa *hannah*, znaczącego "łaska" lub "wdzięk", czy też "pełna łaskawości (wdzięku)". Różnica jednej litery sprawia jednak, że imię to inaczej brzmi i inaczej działa na podświadomość.

Wyrazem tego są różne liczby obu tych imion w numerologii. Hanna ma liczbę osiem, a ósemka to liczba ludzi twardych, ambitnych i zdyscyplinowanych. Zgodne to jest z obserwowanym faktem, że Hanny mają inny charakter niż Anny. O ile więc Anny są miłe, ciepłe, prostoduszne, a często nieco naiwne, o tyle Hanny bywają sztywne, oficjalne i podkreślają swoje znaczenie. Niewątpliwą zaletą kobiet o tym imieniu jest wrodzona odpowiedzialność i troska, z jaką odnoszą się do otoczenia. Na pewno bardziej niż Anny się wszystkim przejmują. Lubią także działać w trudnych warunkach i nie cenią sobie tego, co im łatwo przychodzi. Często też wydaje im się, że znają się na czymś lepiej od innych i usiłują naprawiać czyjeś życie. Ale z drugiej strony, spośród licznych Ann i Hann to właśnie te drugie robią kariery w urzędach i na różnych wysokich stanowiskach, gdzie w cenie jest dyscyplina i umiejętność odpowiedniego wchodzenia w społeczne role. A wszystko to jest zgodne z "duchem" ósemki. Które znaki zodiaku najlepiej odpowiadają swoim charakterem Hannie? Przede wszystkim ambitny Skorpion, zdolny do abstrakcyjnego myślenia Wodnik i odpowiedzialny Koziorożec. Często również Hanną (a nie Anną) nazywają się panie ze znaków Strzelca i Lwa, oraz Barana i Panny. Pozostałe wolą imię Anna.


 A moje maleństwo może być zodiakalnym Strzelcem 23.XI-22.XII  lub Koziorożcem 23.XII-20.I.  Termin wg OM to 06.01 2012, zaś wg Usg 24.12.2011. Jakby urodziło się przed terminem Usg to bylibyśmy w święta już wszyscy razem :) Pożyjemy, zobaczymy :)
Życzę wszystkim miłego popołudnia, wieczora i wyspanej nocy no i smacznej kawy, nawet jeśli to tylko zbożówka.

3 komentarze:

  1. No cóż, Hanna to cudne imię i właśnie małą Hanulkę mam w brzuchu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja piłam kawę w ciąży, nie mam nadpobudliwego dziecka ;) Jedna filiżanka Ci nie zaszkodzi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Imię dziekca jest piękne bo wybrane z miłością.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz, pozdrawiam :)